Strona główna | Aktualności | Festiwal gitarowy | Ogniska muzyczne | Kurs aktorski | Galeria | Zarząd STM

 

Festiwal gitarowy



XVIII Międzynarodowy Konkurs im. Czesława Droździewicza
Krynica - Zdrój, 13 - 20 lutego 2016 r.




HARMONOGRAM PRZESŁUCHAŃ / SCHEDULE OF COMPETITION HEARINGS


13.03 SOBOTA/SATURDAY 20:00 - losowanie kolejności przesłuchań konkursowych / 8:00 p.m. - the draw for order of competition hearing Willa POGOŃ (ul Kościelna 1)


UWAGA: Jeśli ktoś z Państwa nie będzie mógł przybyć na losowanie, proszę o powiadomienie nas wcześniej (mailowo: alicjab8@op.pl), losowania w Państwa imieniu dokona osoba wyznaczona przez organizatora. NOTICE: If someone of you will not be able to attend the draw, please apprise us in advance (e-mail: alicjab8@op.pl ), draw on your behalf will make a person appointed by the organizer.


14.02 NIEDZIELA/SUNDAY 10:00 - 13:00 - gr. I, etap I/stage I 15: 30 - 18:00 - gr. II, etap I/stage I


15.02 PONIEDZIAŁEK/MONDAY 10:00 - 13:00 - gr. II, etap I/stage I 15:00 - 18:00 - gr. II, etap I/stage I


16.02 WTOREK/TUESDAY 10:30 - 13:00 - gr. II, etap I/stage I 15:00 - 18:00 - gr. I finał / final


17.02 ŚRODA/WEDNESDAY 10:00 - 13:00 - gr. II finał/final 15:00 - 18:00 - gr. II finał / final


Przesłuchania konkursowe będą odbywać się w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego. / The competition hearings will take place in Old Spa House.


Skład Jury:


Piotr Zaleski - przewodniczący
Zbigniew Dubiella
Gabriel Guillen (Wenezuela)
Jan Labant (Słowacja)
Adam Zalas




KONCERTY



Stary Dom Zdrojowy / Old Spa House


14.02 (niedziela), godz. 19:30 / 14.02 (Sunday), 7:30 pm

Siqueira Lima (Brazil)


15.02 (poniedziałek), godz. 19:30 / 15.02 (Monday), 7:30 p.m.

I cz./1st part Andrzej Grygier (laureat poprzedniej edycji konkursu w gr. I)
II cz./2nd part Adam Zalas


16.02 (wtorek), godz. 19:30 /16.02 (Tuesday), 7:30 p.m.

I cz./1 st part Adrian Furmankiewicz (laureat poprzedniej edycji konkursu w gr. II)
II cz./2nd part Daniel Egielman


17.02 (środa), godz. 19:30 / 17.02 (Wednesday), 7:30 p.m.

Erlendis Quartet


18.02 (czwartek), godz. 18:00 / 18.02 (Thursday), 6:00 p.m.

Koncert Galowy Laureatów / Concert of the Winners


19.02 (piątek), godz. 19:30 / 19.02 (Friday), 7:30 p.m.

I cz./ 1st part Tomasz Zawierucha
II cz. / 2nd part Tomasz Zawierucha (gitara / guitar)
Piotr Lato (klarnet / clarinet)
Ewa Skardowska (fortepian / piano)
Orkiestra Państwowej Szkoły Muzycznej w Nowym Sączu / Orchestra of Music School in Nowy Sacz



PROGRAM KONKURSU



Grupa I (ur. po 31.12.1998)


Etap I


1. Jeden dowolnie wybrany utwór oryginalnie skomponowany na gitarę w XIX wieku
2. Program dowolny.

Czas trwania etapu: 7 - 10 min

Jeśli punkt pierwszy wypełnia regulaminowy czas trwania I etapu, punkt drugi nie jest obowiązkowy.

Etap II

1. Temat z wariacjami oryginalnie skomponowany na gitarę.
2. Dwa dowolnie wybrane utwory spośród kompozycji Jorge Cardoso i Jorge Morela.
3. Program dowolny.

Czas trwania etapu: 15 - 20 min.

Jeśli punkt pierwszy i drugi wypełnia regulaminowy czas trwania II etapu, punkt trzeci nie jest obowiązkowy.
Program II etapu musi zawierać utwory skomponowane w co najmniej dwóch epokach muzycznych.



Grupa II (ur. po 31.12.1989)


Etap I

1. Jeden dowolnie wybrany utwór oryginalnie skomponowany na gitarę w XIX wieku.
2. Dwa dowolnie wybrane utwory spośród kompozycji H. Villa Lobosa i Augustina Barriosa.
(Dopuszczalne jest wykonanie dwóch dowolnych części form cyklicznych podanych kompozytorów)
3. Program dowolny

Czas trwania etapu: 12 - 15 min.

Jeśli punkt pierwszy i drugi wypełnia regulaminowy czas trwania I etapu, punkt trzeci nie jest obowiązkowy.

Etap II

1. Dwa dowolne utwory skomponowane przez kompozytorów latynoamerykańskich.
2. Do wyboru jedna z poniżej podanych form muzycznych:

- kompletną formę sonaty lub sonatiny (co najmniej 3-częściową), lub
- kompletną suitę lub partitę (co najmniej 3-częściową), lub
- dowolną kompletną co najmniej 3-cześciową formę cykliczną (np. J.S Bach- Preludium Fuga i Allegro BWV 998, czy np. W. Walton - "Five Bagatelles", czy np. J. Rodrigo - "Tres Piezas Espanoles",etc.) lub
- temat z wariacjami.
3. Program dowolny

Czas trwania etapu: 25 - 32 min.

Jeśli punkt pierwszy i drugi wypełnia regulaminowy czas trwania II etapu, punkt trzeci nie jest obowiązkowy,
Program II etapu musi zawierać utwory skomponowane w co najmniej dwóch epokach muzycznych.


Program opracował Ryszard Bałauszko





Regulamin XVIII Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Czesława Droździewicza

Formularz zgłoszeniowy